Pokario Vokietija, Prancūzų zona, Badeno žemės, pilna serija, MiNr 1-13 MLH*/MH*


2,80 € 3,30 €

Žymūs žmonės ir Badeno peizažai

Renkantiems Lietuvos tematiką:

Šių ženklų autoriu lietuvis - Vytautas Kazimieras Jonynas! 1947–1949 m. pagal jo projektus buvo išleisti 149 skirtingi pašto ženklai ir ženklintieji atvirlaiškiai. Juose vaizduojami žymūs Vokietijos rašytojai, menininkai ir mąstytojai, gamtovaizdžiai.

Išleidimo metai - 1947-1948

MLH* - nauji, su nežymiais lipdžių pėdsakais/MH* - nauji, su lipdėmis, gali būti pažeisti klijai ar kiti trūkumai 


Sandėlio likutis
1 vnt.
Kategorijos: Filatelija, Kita filatelija Lietuvos tema, Pašto ženklai, Europa, Vokietija, Pokario Vokietija, Prancūzų zona, Temos, Architektūra, Gamta, Žymūs žmonės, Menininkai, Rašytojai
Prekės kodas: 352549888

Wikipedijos informacija apie autorių:

Vytautas Kazimieras Jonynas (1907 m. kovo 10 d. ŪdrijojeKalvarijos apskritis – 1997 m. gruodžio 4 d.) – Lietuvos grafikas, tapytojas, skulptorius, vitražų kūrėjas, vienas iškiliausių XX a. lietuvių menininkų.

Biografija

Mokėsi Kauno meno mokyklojeAdomo Varno tapybos ir Adomo Galdiko grafikos studijose. Nuo 1931 m. mokslus tęsė Paryžiuje, įgijo medžio raižinių ir knygos meno specialybę. Vėliau dar studijavo medžio skulptūrą ir baldų konstravimą. 1935 m. Paryžiuje surengė pirmąją savo parodą.

Grįžo į Lietuvą. Čia daug dirbo knygų grafikoje. To laiko iliustracijos Kristijono Donelaičio poemai „Metai“ ir kiti kūriniai tapo lietuvių dailės klasika.

1944 m. pasitraukė į Vakarus. Apsigyveno Vokietijoje, nuo 1952 m. – JAV. Čia sukūrė savo brandžiausius kūrinius.

Lietuvoje ir išeivijoje sukūrė vitražųskulptūrų, knygų iliustracijų, aktyviai dalyvavo menininkų veikloje. Vokietijoje, Freiburge, įkūrė taikomosios dailės mokyklą ir jai vadovavo. V. K. Jonyno kūriniai puošia Lietuvos kankinių koplyčią šv. Petro bazilikoje Vatikane, bažnyčias JAV.

Vilniaus dailės akademija V. K. Jonynui suteikė garbės daktaro vardą. Jis apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu. V. K. Jonynas taip pat buvo paskelbtas Druskininkų miesto garbės piliečiu.

Po gyvenimo Druskininkuose, V. K. Jonynas buvo apgyvendintas Vilniuje, Eksperimentinės ir klininkinės medicinos instituto gerontologijos ir reabilitacijos centro pensione.

Vytautas Kazimieras Jonynas mirė 1997 m. gruodžio 4 d. Palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

V. K. Jonyno gyvenimas aprašytas Rasos Andriušytės-Žukienės monografijoje „AKISTATOS. Dailininkas Vytautas Kazimieras Jonynas pasaulio meno keliuose“. Autorė teigia, kad knyga – ne tik apie V. K. Jonyno kūrybą, bet ir apie ją įtakojusius veiksnius: prieškario dailės švietimą Lietuvoje, sukrečiantį politinių lūžių laiką ir priverstinę daugelio menininkų emigraciją II Pasaulinio karo metais, sudėtingą menininkų prisitaikymą svetimuose kraštuose.

Kūryba

Dailininko palikimas – grafika, knygų iliustracijos, vitražai, skulptūros. Daugumą savo darbų V. K. Jonynas parsivežė į Lietuvą. Bene didžiausia jų dalis – jo vardo Vytauto Kazimiero Jonyno galerijoje. Čia dailininkas ilgą laiką gyveno. V. K. Jonynas visą savo kūrybinį palikimą padovanojo Lietuvai. Didžioji jo dalis 2007 m. buvo eksponuota Radvilų rūmuose didžiulėje apžvalginėje V. K. Jonyno 100-čiui skirtoje parodoje.